74 / 100

Jak wykonać nadruk na kubku?

Kubek to nasz nieodłączny kompan w codziennym życiu. Każdy z nas zapewne posiada swój ulubiony kubeczek, z którego co rano popija kawę, herbatę czy kakao. Podobnie ma się rzecz z innymi naczyniami typu szklanki czy kufle. Jednakże w większości kubki są podobne, a warto wyróżnić się w tłumie i samemu przygotować ulubiony motyw na kubek, dzięki czemu będziemy się wyróżniać w tłumie.

A więc jak wykonać nadruk na kubku? Nadruki na kubki to skomplikowany proces, wystarczy jednak poświęcić trochę czasu aby osiągnąć wymarzony efekt wow. Na początku musimy się zdecydować jakie nadruki na kubki nas interesują i przygotować projekt. Może to być zarówno nasza ulubiona postać z kreskówki czy choćby herb klubu którego jesteśmy kibicem. Jeżeli posiadamy już projekt tego co ma zdobić nasz kubek to powinniśmy zaopatrzyć się w sklepie w specjalistyczny papier na którym dokonamy wydruku. Oczywiście standardowa drukarka nie nada się do tego celu. Jak mówią specjaliści najlepsze produkty do drukowania tego typu materiałów produkuje firma Flekso. Zatem drukujemy na specjalnym papierze, po czym przystępujemy do naklejania naszego motywu na kubek. Aby dobrze wykonać główną część zadania należy nakleić na kubek nasz wzór po czym kubek wstawiamy na 10 minut od piekarnika. Tam w temperaturze 170-180 stopni cały proces powinien dobiec końca. Oczywiście tego typu nadruk nie będzie trwały, jednakże możemy przez jakiś czas cieszyć się naszym nowym kubkiem. W tym celu pod żadnym pozorem nie powinniśmy zmywać kubka w zmywarce gdyż po pierwszej tego typu czynności pożegnamy się z pieczołowicie przygotowywanym nadrukiem. Kubki myjemy tylko ręcznie i z dużą ostrożnością.

Jeżeli ktoś jednak pragnie posiadać lepszej jakości kubek z nadrukiem to będzie zmuszony udać się do firmy, która tego typu usługi wykonuję. Firmy robią tego typu rzeczy za pomocą specjalistycznych maszyn sitodrukowych, zatem w takim wypadku obrazek będzie trwały i jedynie zbicie kubka może pozbawić nas przyjemności picia porannej kawki z ulubionego kubka.

Jeżeli uważasz, że Twoi klienci powinni dostać fajne ubki z Twoim logo lub z Twoją grafiką warto zwrócić się do specjalistów. W naszej drukarni od niemal 20 lat zajmujemy się nadrukami i znakowaniem produktów (również tych powierzonych od klienta).
Sprawdź nas na: https://drukarniamacma.pl/laminaty-grawerskie ; wykonujemy nadruki na kubkach w przemysłowej technologii kalka ceramiczna.