fbpx

ZAPEWNIAMY NAJWYŻSZE STANDARDY REALIZACJI USLUG, ZADZWOŃ DO NAS:   71 397 87 04

ŚLEDŹ NAS: FB | IN | YT

TECHNIKI ZNAKOWANIA

TECHNIKI ZNAKOWANIA

Znakowanie wszystkimi dostępnymi technikami wykonujemy zarówno na produktach zakupionych w naszych firmach MACMA Sp. z o.o. oraz EasyGifts Sp. z o.o. jak i na Państwa urządzeniach i produktach. W celu sprawdzenia dostępności oraz terminu prosimy o kontakt mailowy drukarnia@macma.pl

Aby upominek w pełni spełniał funkcje reklamowe koniecznie powinien zostać spersonalizowany. Idealnym rozwiązaniem jest trwały logotyp wykonany na gadżecie, który gwarantuje skuteczną reklamę na lata! Dbając o wygodę naszych Klientów świadczymy kompleksowe usługi w zakresie znakowania upominków reklamowych. Zajmujemy się znakowaniem artykułów własnych oraz powierzonych.

Dostępne metody nanoszenia logotypów:

TAMPODRUK

Metoda tampodruku polega na nakładaniu trwałej farby drukarskiej na znakowany produkt, za pomocą miękkiego, gładkiego stempla zwanego tamponem. Oprócz farby i tamponu potrzebna jest także specjalna maszyna, nazywana tamponiarką i matryca, czyli metalowa płytka z wyrytym lub wytrawionym wzorem.

SITODRUK

Technika sitodruku ma bardzo długą historię – wywodzi się z tzw. malowania szablonowego, znanego już w czasach starożytnych.

 

Druk sitowy, sitodruk, serigrafia – technika druku, w której formą drukową jest szablon nałożony na drobną siatkę tkaną, metalową lub wykonaną z włókien syntetycznych. Wykonanie odbitki polega na przetłaczaniu farby przez matrycę. W metodzie tej kluczowym urządzeniem jest sito. Część oczek w sicie jest zasklepiona, natomiast wolne oczka tworzą matrycę. Podczas drukowania gęsta, mazista farba jest rozprowadzana na całej powierzchni siatki za pomocą rakla. Przeciska się ona jednak tylko przez wolne oczka bezpośrednio na znakowany artykuł reklamowy. W ten sposób powstaje efektowny nadruk reklamowy.

 

Sitodruk może być stosowany na wielu typach produktów z tkanin, bawełny, dzianiny a także tworzywach sztucznych czy drewnie. Dlatego za jego pomocą może być znakowana zarówno odzież, torby, parasole, czapki, jak i gadżety plastikowe, drewniane oraz skórzane.

 

Dzięki automatyzacji procesu znakowania możliwa jest realizacja dużych zleceń sitodruku na tekstyliach w krótkim czasie.

 

Oznaczenia grup znakowania: S1, S2, ST.

GRAWER LASEROWY

Grawerowanie laserowe to metoda znakowania wykorzystująca sterowaną komputerowo wiązkę promieni laserowych, która precyzyjnie usuwa materiał z powierzchni przedmiotu. Posiadamy lasery typu YAG, Fiber, UV 355nm i CO2,  które pozwalają na wykonanie graweru na takich materiałach jak: metal, drewno, szkło, skóra, karton, tworzywa sztuczne, laminaty grawerskie i guma stemplarska.

TERMOTRANSFER

Termotransfer to technika, która pozwala na termiczne wgrzanie grafiki w dany materiał. Najpierw na specjalnym papierze transferowym przygotowywany jest wzór, który następnie jest przenoszony na znakowaną powierzchnię przy użyciu prasy termicznej wytwarzającej temperaturę około 150°C.

DRUK UV

Druk cyfrowy UV to bezdotykowa metoda znakowania, która polega na bezpośrednim drukowaniu obrazu z pamięci komputera na powierzchnię produktu.

Umożliwia to niemal fotograficzne odwzorowanie projektu. Po wykonaniu nadruku, tusz utwardzany jest promieniami światła UV, co uodparnia go na działanie wilgoci czy promieni słonecznych.

KALKA CERAMICZNA

Znakowanie za pomocą kalki ceramicznej polega na nałożeniu specjalnego papieru, na którym znajduje się wzór (np. logotyp, napis) na powierzchnię ceramicznego przedmiotu. Następnie kalka zostaje wypalona w temperaturze 200°C, co sprawia, że otrzymane nadruki cechują się wysoką jakością wykonania (zalecane mycie ręczne).

HAFT KOMPUTEROWY

Haft to jeden z najstarszych sposobów zdobienia przedmiotów. Następca ręcznego haftu – haft komputerowy pozwala na precyzyjne powielanie wzorów, nawet przy dużych nakładach. Haftujemy różne rodzaje tkanin i materiałów wykorzystywanych w wielu branżach, a nasza pracownia hafciarska dysponuje zaawansowanymi technicznie maszynami.

DRUK DTG

Druk DTG polega na cyfrowym naniesieniu tuszu bezpośrednio na produkt. Druk nie wymaga przygotowywania matryc czy sit, dzięki czemu minimalizujemy koszty przygotowalni. Dzięki użyciu rozwiązań cyfrowych DTG umożliwia personalizacje każdej pojedynczej sztuki bez dodatkowych kosztów. Przede wszystkim pozwala na nadruk fullcolor o bardzo wysokiej rozdzielczości 2400 dpi, a jakość wykonanego druku jest nieporównywalnie lepsza od tej, wykonanej sitodrukiem. Nadruki realizowane na naszej nowej drukarce AEOON są w 100% ekologiczne ponieważ nie używamy Primera, a same tusze posiadają OEKO TEX.

ETYKIETY I ZAWIESZKI
 

Etykiety-naklejki przygotowujemy na foliowanym papierze samoprzylepnym. Nadruk w full-kolor wykonywany jest za pomocą drukarki cyfrowej. Funkcjonują dwie grupy etykiet w zależności od wielkości. Maksymalna wielkość etykiety – naklejki w przypadku grupy ET (N1) to 29 cm2, natomiast grupa ET(N2) obejmuje naklejki o powierzchni od 29 do 200 cm2.  Etykiety-naklejki wykonywane są w różnych rozmiarach i kształtach.

SUBLIMACJA

Sublimacja na ceramice to metoda znakowania polegająca na przeniesieniu tuszu z wydruku bezpośrednio na powierzchnię specjalnie przygotowanego kubka. Aby wykonać nadruk, należy najpierw wydrukować grafikę na odpowiednim papierze, a następnie za pomocą prasy transferowej przenieść na produkt.

 

Drukując tą metodą możemy wykonać znakowanie na zewnętrznej części kubka (bez ucha i miejsc wokół niego). Maksymalna wielkość nadruku to 210 x 90 mm. Projekt przygotowujemy w przestrzeni barwnej CMYK o rozdzielczości 300 dpi.

 

Podczas znakowania za pomocą sublimacji możemy posłużyć się plikami wektorowymi lub skorzystać z wysokiej jakości map bitowych (rozdzielczość nie mniejsza niż 300 dpi) przy zachowaniu oryginalnych rozmiarów znakowania. Drukarki cyfrowe bazują na kolorach CMYK, dlatego też kolory PANTONE, HKS, RGB i inne zostaną zamienione automatycznie na paletę CMYK, co może spowodować drobne różnice w barwach, na które nie mamy wpływu.

 

Produkty znakowane techniką sublimacji zalecamy myć ręcznie.

 

Oznaczenia grup znakowania: SU.

DOMING

Jedną z najatrakcyjniejszych metod znakowania staje się obecnie doming  (samoprzylepna naklejka żywiczna). Jest to technologia znakowania pozwalająca na uzyskanie efektu niemal trójwymiarowego obrazu. Metoda ta polega na nałożeniu na kolorowy wydruk cyfrowy warstwy żywicy poliuretanowej, która nadaje mu wyrazisty kolor i głębię obrazu.

TŁOCZENIE

Polega na przenoszeniu dowolnego wzoru z matrycy na konkretny materiał, przy wykorzystaniu wysokiej temperatury i ciśnienia. Tłoczenie może być wykonywane na sucho (odbicie samej matrycy w powierzchni materiału) lub też przy wykorzystaniu folii (color stamping w złotym bądź srebrnym kolorze). Matrycę wykonujemy w cenie zamówienia.

 

Oznaczenia grup znakowania: HS.

CENNIK

Zapoznaj się z aktualnymi cenami znakowania.

Zachęcamy do bezpośredniego kontaktu i zwracana się z prośbą o wysyłanie zapytania o wycenę. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie.

KANAŁ FILMOWY

Zobacz jak sprawnie działają maszyny i jak Twoje produkty, gadżety reklamowe mogą zmienić swoje oblicze.

Na naszym you tubowym kanale znajdziecie filmy zarówno o naszej drukarni jak i technikach znakowania jakie można u nas wykonać, zachęcamy do oglądania.

Nasza nowoczesna drukarnia specjalizuje się w nadrukach farbami na wszelkiego rodzaju materiałach takich jak plastik, metal, drewno, guma, tkaniny, szkło itp. Zespół doświadczonych drukarzy oraz profesjonalny sprzęt spełni Państwa oczekiwania w zakresie niezawodnej i niedrogiej drukarni. Gwarantujemy wysoką jakość wykonywanych prac oraz terminowość. Posiadając świetnie wyposażoną drukarnię jesteśmy w stanie zapewnić naszym Klientom kompleksową obsługę całego procesu druku, poczynając od opracowania projektu graficznego, jego składu komputerowego, przygotowania klisz i matryc, aż po sam druk. Zaplecze produkcyjne, którym dysponujemy, pozwala nam zapewnić konkurencyjne ceny, co niewątpliwie jest naszym atutem.

ArabicChinese (Simplified)DutchEnglishFrenchGermanItalianLatvianPolishPortugueseRussianSpanishUkrainian