Czym jest sublimacja


Sublimacja na ceramice to metoda znakowania polegająca na przeniesieniu tuszu z wydruku bezpośrednio na powierzchnię specjalnie przygotowanego kubka. 

Aby wykonać nadruk, należy najpierw wydrukować grafikę na odpowiednim papierze, a następnie za pomocą prasy transferowej przenieść na produkt. Drukując tą metodą możemy wykonać znakowanie na zewnętrznej części kubka (bez ucha i miejsc wokół niego). Maksymalna wielkość nadruku to 210×90 mm. Projekt przygotowujemy w przestrzeni barwnej CMYK o rozdzielczości 300 dpi.

Podczas znakowania za pomocą sublimacji możemy posłużyć się plikami wektorowymi lub skorzystać z wysokiej jakości map bitowych (rozdzielczość nie mniejsza niż 300 dpi) przy zachowaniu oryginalnych rozmiarów znakowania. Drukarki cyfrowe bazują na kolorach CMYK, dlatego też kolory PANTONE, HKS, RGB i inne zostaną zamienione automatycznie na paletę CMYK, co może spowodować drobne różnice w barwach, na które nie mamy wpływu.

Produkty znakowane techniką sublimacji zalecamy myć ręcznie.
Sublimacja - zalety i możliwości

Niezwykle szybka technika znakowania. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technik, jesteśmy w stanie w ciągu kilku dni przygotować nawet bardzo duże zlecenie!

Wykorzystując sublimację możemy przygotowywać nadruki full kolor, co wpływa na atrakcyjność prezentowanych gadżetów reklamowych. 


  • Nadruki full kolor - możliwość tworzenia wielokolorowych nadruków o wyraźnych, nasyconych barwach i niemal fotograficznej jakości wykonania.

  • Opłacalność - sublimacja jest techniką niskonakładową, opłacalną nawet w przypadku niewielkich serii.

  • Szybkość - realizacja zamówień jest bardzo szybka, a koszty przygotowalni niewielkie.


Uwagi


Przy zlecaniu wykonania znakowania metodą sublimacji należy pamiętać:

  • Drukarnia MACMA zastrzega możliwość wykorzystania 1% towaru (lecz nie mniej niż 3 szt.) na wykonanie prób i pokrycie ewentualnych strat związanych ze znakowaniem metodą sublimacji.
  • Zleceniodawca jest odpowiedzialny za kontrolę jakości towaru przed powierzeniem go do znakowania metodą sublimacji.
  • Zleceniodawca jest zobowiązany do zgłoszenia ewentualnych wad towaru, przed zleceniem usługi do realizacji.
  • Drukarnia MACMA nie prowadzi kontroli jakości towaru powierzonego oraz nie ma obowiązku zgłaszania wad Zleceniodawcy.
  • Zleceniodawca zobowiązany jest do pokrycia kosztów transportu.