Czym jest tampodruk


Technika znakowania tampodrukiem pozwala na znakowanie szerokiej gamy powierzchni m.in. długopisy, części samochodowe, sprzęt RTV i AGD, ale również kolekcjonerskie numizmaty.

Metoda tampodruku polega na nakładaniu trwałej farby drukarskiej na znakowany produkt, za pomocą miękkiego, gładkiego stempla zwanego tamponem. Oprócz farby i tamponu potrzebna jest także specjalna maszyna, nazywana tamponiarką i matryca, czyli metalowa płytka z wyrytym lub wytrawionym wzorem.
Tampodruk - zalety i możliwości

Posiadamy wiele rodzajów tamponiarek dla bardzo zróżnicowanego asortymentu od gadżetów reklamowych po produkty przemysłowe.

Stosujemy najwyższej jakości Szwajcarskie i Niemieckie farby rozpuszczalnikowe.

Długopisy drukujmy zarówno ręcznie jak i na automacie łańcuchowym osiągając wydajność ponad 100 tys. nadruków dziennie.

Posiadamy maszyny 2 i 3 kolorowe dla małych produktów oraz maszyny typu Morlock i Tosh dla nadruków 3 i 4 kolorowych na produktach dużych jak kubki, notesy czy routery lub zegary.


  • Uniwersalność - stosowanie różnokształtnych tamponów pozwala na znakowanie nietypowych, często nieregularnych powierzchni. W zależności od rodzaju użytej farby możliwy jest druk na różnorodnych podłożach, w tym szkle, metalu, drewnie czy tworzywach sztucznych.

  • Szybkość - technologia tampodruku umożliwia realizację zamówień wielkonakładowych w krótkim czasie.

  • Precyzja - tampodruk świetnie sprawdza się w przypadku znakowania zarówno małych, jak i dużych przedmiotów, dlatego świetnie nadaje się do drukowana breloków, długopisów, a także dekoderów, routerów itp. Wykonane ta techniką nadruki są precyzyjnie i czytelne.

  • Niska cena - niska cena sprawiła, że tampodruk jest dzisiaj wyjątkowo popularny zarówno w przypadku zamówień nisko, jak i wysokonakładowych.


Uwagi


Przy zlecaniu wykonania znakowania tampodrukiem należy pamiętać:

  • Drukarnia MACMA zastrzega możliwość wykorzystania 1% towaru (lecz nie mniej niż 3 szt.) na wykonanie prób i pokrycie ewentualnych strat związanych ze znakowaniem tampodrukiem.
  • Zleceniodawca jest odpowiedzialny za kontrolę jakości towaru przed powierzeniem go do znakowania.
  • Zleceniodawca jest zobowiązany do zgłoszenia ewentualnych wad towaru, przed zleceniem usługi tampodruku do realizacji.
  • Drukarnia MACMA nie prowadzi kontroli jakości towaru powierzonego oraz nie ma obowiązku zgłaszania wad Zleceniodawcy.
  • Zleceniodawca zobowiązany jest do pokrycia kosztów transportu.