Czym jest kalka ceramiczna


Wynalezienie tej techniki ok. 1750 roku przypisuje się francuskiemu grawernikowi – Simonowi François Ravenetowi, który wyemigrował do Anglii.

Znakowanie za pomocą kalki ceramicznej polega na nałożeniu specjalnego papieru, na którym znajduje się wzór (np. logotyp, napis) na powierzchnię ceramicznego przedmiotu. Następnie kalka zostaje wypalona w temperaturze 200°C w specjalnym piecu. Proces ten sprawia, że otrzymane nadruki cechują się wysoką jakością wykonania i trwałość. W przypadku znakowania tą techniką zalecane jest mycie ręczne.
Kalka ceramiczna - zalety i możliwości

Do produkcji nadruków metodą kalki ceramicznej, stosujmy farby niskotemperaturowe, które sprawiają że kolory nadruków są w 100% zgodne z wymaganymi kolorami Pantone. Magenta nam niestraszna!

Wypalanie kubków w temperaturze 200°C wystarczy do zapewnienia trwałości na mycie w zmywarce, jednak dla bezpieczeństwa sugerujemy mycie ręczne.

Jakie jeszcze zalety posiada kalka ceramiczna?


  • Jakość - technika wypalania kalki ceramicznej pozwala na wykonywanie nadruków wielokolorowych o bardzo dobrej jakości i czystości krawędzi. Kolory dobierane są według wzornika Pantone.

  • Trwałość - wysoka jakość wykonania nadruków sprawia, że są one trwałe oraz odporne na ścieranie podczas codziennego użytkowania. Zalecane mycie ręczne produktów z nadrukiem z kalki ceramicznej znacznie przedłuża jego trwałość.

  • Forma - kalka ceramiczna daje możliwość idealnego dopasowania wzoru do produktu, na który zostanie on naniesiony. Dzięki temu ceramika i porcelana o różnych kształtach zyskuje nowy styl i charakter.


Uwagi


Przy zlecaniu wykonania znakowania kalką ceramiczną należy pamiętać:

  • Drukarnia MACMA zastrzega możliwość wykorzystania 1% towaru (lecz nie mniej niż 3 szt.) na wykonanie prób i pokrycie ewentualnych strat związanych ze znakowaniem kalką ceramiczną.
  • Zleceniodawca jest odpowiedzialny za kontrolę jakości towaru przed powierzeniem go do znakowania.
  • Zleceniodawca jest zobowiązany do zgłoszenia ewentualnych wad towaru, przed zleceniem usługi do realizacji.
  • Drukarnia MACMA nie prowadzi kontroli jakości towaru powierzonego oraz nie ma obowiązku zgłaszania wad Zleceniodawcy.
  • Zleceniodawca zobowiązany jest do pokrycia kosztów transportu.